SON DAKİKA

Şanlıurfa’da İlk Kez E-Temayül Yöntemi İle Aday Adaylarına Oy Kullanacak

Bu haber 14 Kasım 2018 - 18:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı/RHA)-Pazar günü yapılacak temayül yoklamasına kilitlenen AK Parti, ilk kez e-temayül yöntemi ile aday adaylarına oy kullanacak.

Belediye başkanlarını belirlemede büyük etkeni olacak olan temayül yoklamasını 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirecek olan Ak Parti’de hazırlıklar sürüyor. İlk kez elektronik ortamda yapılacak. Temayül yoklaması, GAP ARENA’da saat 10:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Aday adaylarının temayül sırasında reklamlarını yapmaları yasak. Temayül yoklamasında, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile Ak Parti Genel Merkezinin belirlediği listede yere alanlar oy kullanacaklar. Partililer mevcut belediye başkanlarının hizmetlerinden memnun olup olmayacaklarını da oylayacaklar.

AK Parti’de 18 Kasım’da yapılacak teşkilat temayülü, periyodik olarak anket şirketlerinden gelen veriler, partinin seçim bölgelerinde yaptığı çalışmalar da eklenerek rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm bu sonuçlar ışığında belediye başkan adaylarını belirleyecek.