SON DAKİKA

HDP Urfa Yönetimi: Yerel Seçimde İttifaklara Açığız

Bu haber 16 Kasım 2018 - 21:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa il ve ilçe teşkilatı, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Aday adaylığı başvurularının 20 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında alınacağını belirten yönetim, ittifaklara da açık olduklarını belirtti.

GÜÇ BİRLİĞİNE AÇIĞIZ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa il ve ilçe teşkilatı yerel seçim öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Aliye Kızıldamlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bütün ittifaklara açık olduklarını belirtti. “Güç birliklerine açığız. Büyük yönlü yapılan teklifleri de dikkate alıyoruz. Yapılan çalışmalara da büyük değer veriyoruz.” diye konuştu.

CELAL DOĞAN ŞU AŞAMADA SÖZ KONUSU DEĞİL

Celal Doğan’ın Şanlıurfa’dan çatı adayı gösterilip gösterilmeyeceğine yönelik sorulan soruya cevap veren Kızıldamar,”Şu an itibariyle böyle bir durum söz konusu değil. Bu yönlü bir gelişme olursa kamuoyuyla paylaşırız.”ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Kızıldamar, aday adaylığı başvurularının 20 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında alınacağını açıkladı.